כיצד הייתה נראית העיר ניו יורק אילו היו בונים אותה היום?

nyc green future picture

העיר ניו יורק שבארה"ב היא כיום אחת הערים הצפופות ביותר בעולם. אך כיצד הייתה נראית ניו יורק אילו היו בונים אותה היום – מהתחלה? על השאלה הזו מנסה לענות קבוצת העיצוב Terreform, ארגון ללא מטרות רווח אשר מקדם עיצוב חכם בערים תוך דגש על היבטים סביבתיים וחברתיים.  החזון של Terrform, הוא ניו יורק החדשה (New New York) , עיר בה קיים איזון בין רשתות המידע עליהן מבוססת העיר לבין המשאבים המוגבלים של כדור הארץ. בעיר החכמה ניו יורק, כל המרכיבים הנחוצים לחיים יהיו מנוטרים וזמינים לכל האורגניזמים בשטח העיר ולא רק לבני אדם. אספקת המזון, המים, האנרגיה, הפסולת ואפילו האויר תהיינה תחת פיקוח הדוק ורגיש, הודות לאלפי חיישנים אשר יהיו פזורים ברחבי הערים. במקומם של בניינים ישנים, ייבנו מגדלי חקלאות אנכית בשילוב עם מגורים אקולוגים ונייטרליות פליטות גזי חממה. העיר תהיה מרושתת בשדרות ירוקות בהן תושבים ינועו באמצעות אופניים חשמליות ותחבורה ציבורית נקייה המונעת באמצעות אנרגיה מתחדשת.

מזל"טים ינטרו את איכות האויר בכל נקודה ברחבי העיר, רובוטים יבצעו קטיף של פירות וירקות אשר יגדלו על קירות גורדי השחקים, נחל מים מתוקים יזרום לאורך השדרה החמישית ורכבת קלה אשר מונעת באמצעות אנרגיה מתחדשת תנועה ברחובות בעיר. אם תסריט זה נשמע דמיוני למדי, הרי שכבר כיום ישנן התחלות ראשונות  בדרך להגשמת חזון זה. קבוצת תושבים ניו יורקים התאספה ליצירת ארגון בשם "חזון 42" (Vision 42) השואף להקים רכבת קלה במרכז מנהטן לאורך רחוב 42. לאורך מסילת הרכבת הקלה, ייבנה פארק ירוק עם נתיבי הליכה ונתיבי אופניים. יוזמה נוספת בשם NYC Breathe מקדמת את ניטור זיהום האויר ברחבי העיר באמצעות חיישנים אשר יצמדו למשאיות הזבל ויוזמת "מיליון העצים" שואפת לשתול כמיליון עצים ברחבי העיר עד שנת 2020.

גידול ירקות בקומה 51. מאין יגיע המזון לכל התושבים בניו יורק? באמצעות טכנולוגית גידול אקוואפוניות (גידול המבוסס מים ללא שימוש באדמה) ניתן לגדל עד 800% יותר תוצרת חקלאית באותו שטח לעומת חקלאות מסורתית, תוך חסכון שבין 80-95% באנרגיה ובמים. אם רק נשקיע את המאמץ הנדרש כיום בתכנון ארוך טווח של ערי עתיד, נוכל לבנות עתיד חכם יותר, ירוק יותר וכלכלי יותר לכל תושבי הערים.

terreform

* כל התמונות מאתר Terreform

פוסטים קשורים: מהן הטכנולוגיות הלא צפויות של הערים החכמות? | הערים החכמות והאקלים המשתולל | המנוע החשמלי שיאיץ את התל-אופן מגיע לניו יורק ובמישיגן ממציאים את הדור הבא

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s