אינטל משיקה אוטוסטרדה אל עתיד הערים החכמות

בעשור הקרוב נראה מכוניות ללא נהג, מזל"טים בתוך הערים וכבישים שאוספים מידע על תושבים. מחקר חדש בשם "האוטוסטרדה אל העתיד" ,  אשר ערכה חברת המחקר Penn Schoen Berland עבור חברת אינטל,  מצא כי  כמעט מחצית מהאמריקנים היו מעדיפים שלא לנהוג במכוניות במרכזי הערים ויותר מרבע מהנסקרים מאמינים שכבר בעשור הקרוב, יהיו מכוניות ללא נהג. ממצא נוסף מהמחקר מציין כי  57% מהנסקרים מאמינים ששימוש במז"לטים  מהווה דרך חכמה לשפר את השירותים הציבוריים (כגון משלוחים של מסמכים רשמיים/רשונות וכו'). ממצא מעניין ביותר הוא כי כמעט כמחצית מהנסקרים אמרו שזה בסדר מבחינתם שערים יאספו מידע אנונימי מתושבים אם זה ישפר את החיים בעיר. המחקר נערך ב 8 ארצות שונות  ובדק את גישתם של התושבים כלפי טכנולוגיה חדשנית שנועדה לשפר את איכות החיים בערים תוך דגש על ביטחון וחסכון במשאבים.

בעתיד כבר לא ננהג במכונית. 47% מהנסקרים האמריקנים היו רוצים לחיות בעיר בה אין צורך בנהיגה. בעיר זו מכוניות, אוטובוסים ורכבות יעבדו באופן אוטומאטי ללא התערבות אנושית.  כאשר נשאלו כיצד תחבורה אוטומאטית תשפיע על הערים והיישובים, הנסקרים דירגו את היתרונות של הנהיגה האוטומאטית : 40% ציינו את ההפחתה בכמות תאונות הדרכים, 38% את עומסי התנועה ו-34% את  הפחתת פליטות גזי החממה.
הפרטיות הולכת ונעלמת לטובת חיים אוטומאטים יותר. האמריקאים אוהבים מאוד את מכוניותם ופחות אוהבים את ה- NSA, אך למרות זאת הם היו מוכנים לוותר חלקית על פרטיותם על מנת להגיע  לעבודה מהר יותר ולמצוא חניה בקלות רבה יותר.  יותר מחצי מהנשאלים האמריקאים העידו כי הם מוכנים לשתף מידע באופן אנונימי אודות מקום וזמן תנועותיהם על מנת לפתח כלים אוטומטים וחכמים לניהול מערכות תחבורה.  יותר מחצי מהנשאלים היו מוכנים שמערכת ממוחשבת תדריך אותם באילו דרכים לנסוע במטרה להפחית בממוצע את אורך הנסיעות של כלל הנהגים ב- 30%, גם במידה וחלק מהנסיעות יתארכו יותר עבור הנהג הבודד.
במעבדות של אינטל בונים את הטכנולוגיה של הערים החכמות. במעבדות אינטל שבלונדון,  עובדים כיום על חיישנים אשר יותקנו במכוניות בכדי לאפשר למכוניות לתקשר אחת עם השנייה על מנת לשפר את בטיחות הנסיעה.  במעבדות אינטל עובדים גם על שימושים מקוריים במזל"טים לחילוץ בני אדם והובלה של אנשים לבתי חולים במקרי חירום.  בעיר פורטלנד שבמדינת אורגון בארצות הברית,  עובדת אינטל ביחד עם קבוצת מתנדבים ופעילים סביבתיים להקמת מערכת ניטור זיהום אויר  המספקת מידע זמין ופתוח לתושבים.
המחשבים נהיים חכמים יותר וקטנים יותר. לפי חוק מור (Moore's Law)  כח המחשוב גדל בזמן שהמחשבים נהיים קטנים יותר. כתוצאה מכך ניתן לראות היום מחשבים בכל מקום: רמזורים חכמים שמזהים אם יש תנועה בכביש ועד לפנסי רחוב אשר מתאימים את האור אוטומאטית לפי כמות האנשים והאור שבסביבה ועוד.  חיישנים חכמים אלו ישתפו מידע עם הסביבה ומערכות אשר אוספות את המידע מכל החיישנים יוכלו לסייע  לשיפור החיים בעיר. שיתוף מידע שתושבים וחיישנים מספקים יכול להוביל לדברים טובים בערים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s