מזרח תיכון חכם – דובאי מציגה את עיר העתיד

CC Image courtesy by Sarah_Ackerman on Wikimedia Commons

CC Image courtesy by Sarah_Ackerman on Wikimedia Commons

דובאי לא מפסיקה להדהים.  מזל"ט המביא את רשיון הנהיגה עד לפתח הבית, רמזורים המתחלפים אוטומאטית כאשר קיימת תנועה של הולכי רגל ומעבר בשדה תעופה על ידי זיהוי פנים בלבד, כל טכנולוגיות המדע הבדיוני הללו הוצגו במהלך השבוע שעבר בכנס הממשל החכם של דובאי (THE GOVERNMENT SUMMIT 2014) . הכנס מהווה פלטפורמה גלובלית לקידום ושיפור שירותים ציבוריים של ממשלות ועיריות באמצעות טכנולוגיה. דובאי השיקה סרטון מרגש המעביר את חווית העיר החכמה לבאי הכנס:

ערים חכמות הן היום מוקד השקעה מרכזי עבור חברת SAP, אשר מספקת פתרונות תוכנה לניהול עירוני. במהלך הכנס, קראה חברת התוכנה הבין לאומית SAP, לעיריות לאמץ את הטכנולוגיה החדשנית ליצירתן של ערים חכמות אשר ישפרו את חיי התושבים והעסקים במזרח התיכון. סאם אלקהרט, מנהל אזור המזרח התיכון וצפון אפריקה בחברת SAP, שיבח את דובאי על עבודתה בהטמעת פתרונות "עיר חכמה" וציין כי שינוי זה יוביל שינוי חיובי באזור כולו. לחברת SAP נסיון עשיר עם הסקטור הציבורי. ל-SAP מעל 30 שנה של נסיון במתן שירותים טכנולוגיים לעררים ומעל 1700 גופים ממשלתיים ברחבי העולם רצים באמצעות הטכנולוגיות של חברת SAP.

אזור המזרח התיכון וצפון אפריקה מתמודד עם גידול מאסיבי באוכלוסיה ועם צורך הולך גדל במשאבים. למרות זאת, מעטים המקומות במזרח התיכון אשר השכילו להטמיע פתרונות טכנולוגיים בכדי להתמודד עם אתגרים אלו. עיריות וגופים ציבוריים נמצאים רק בתחילת הדרך מבחינת אימוץ טכנולוגיות מתקדמות. "כיום יותר מתמיד, יש צורך בשירותים עירוניים וממשלתיים שיהפכו לזמינים במכשירים החכמים ויאמצו טכנולוגיות ענן וניתוח נתונים. גל חדש של טכנולוגיה מביא עימו חדשנות אשר שתשנה את האופן בו אנו חיים בערים." מוסיף סאם אלקהרט.

שוק הערים החכמות במזרח התיכון צומח בקצב מסחרר. אלקהרט ציין את נתוני המאקרו של שוק הערים החכמות, אשר צפוי לגדול לגודל של 20 מיליארד דולר בשנת 2020 לפי מחקר של חברת Navigant Research. נתון מעניין נוסף אשר ציין ממחקרה של חברת IDC, הוא שההוצאה על IT במזרח התיכון צפויה להגיע ל-32 מיליארד דולר בשנת 2014. נתונים אלו מראים כי שוק הערים החכמות נמצא רק בתחילת הדרך וכי נזכה לראות בעתיד עוד הרבה השקעות בתחום.

דובאי היא רק ההתחלה וערים חכמות  נוספות במזרח התיכון כבר נמצאות תחת בנייה ופיתוח. בנוסף ליוזמת העיר החכמה של דובאי, אשר זכתה למומנטום חיובי בעקבות הזכייה באירוח ה- City Expo שיתקיים בשנת 2020, קיימות יוזמות נוספות באזור אשר נמצאות כרגע בפיתוח. יוזמות אלו כוללות שש מרכזים כלכליים בערב הסעודית ושלוש ערים חכמות בקטאר: העיר החכמה לוסאיל, הפנינה של קטאר ועיר האנרגיה.

דוגמה מעניינת במיוחד לעיר חכמה אפשר לראות בסרטון המדגים כיצד מקבלים כיום את רשיון הנהיגה בדובאי באמצעות מזל"ט:

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s